Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories

Řešíte odvětrávání bytů? Co na ploché střechy (ne)patří a co (ne)funguje.

První, co byste měli znát, je rozdíl mezi sacím výkonem a průtokem vzduchu, který stanovuje česká norma Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Podle těchto hodnot, potvrzených certifikátem průtoku vzduchu, volte správný ventilátor pro výšku vašeho domu.

Na co se při výběru ventilátorů zaměřit?

Pokud si ventilátor na dům pořizujete, jistě chcete, aby vyměnil potřebné množství vzduchu v bytech a ideálně vás jeho provoz finančně nezatížil. Aby byly splněny tyto podmínky, chtějte u ventilátorů:

1) znát množství průtoky vzduchu – to říká, kolik vzduchu ventilátor vymění z jednoho konkrétního bytu,

2) certifikát, který toto potvrdí,

3) výkonný motor s nízkou spotřebou, který potřebnou funkci zajistí.

Důležité: Vždy si řekněte o certifikát průtoku vzduchu.

 

Jaké ventilátory potřebuje plochá střecha

Doporučení SZÚAxiální ventilátory AURA FAN disponují nejlepším eko motorem na trhu se spotřebou elektřiny pouze 0,26 kw/h. Jejich provoz vás rozhodně finančně nezatíží, ale dokonale splní svou funkci.

Jejich sací výkon je 3200 m3/h a volíte si mezi dvěma s rozdílným průtokem vzduchu, podle počtu pater domu. První z nich má průtok vzduchu vzduchu 1350 m3/h a montuje se na 4—6 poschoďové domy. Druhý má průtok vzduchu 2000 m3/h a montuje se na 8—12 poschoďové domy.

 

Axiální ventilátory AURA FAN jsou doporučeny STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM přímo pro ploché střechy bytových domů. Pořídíte je již od 5 000 Kč.

Ventilátory AURA FAN vyrábí americká firma ACTIVE VENTILATION PRODUCTS INC. (www.roofvents.com) Samozřejmostí je vysoká kvalita s nejdelší nabízenou zárukou na trhu a zároveň příznivou cenou od 5 000 Kč.

Proč rotační větrací hlavice nepatří na rovnou střechu

Výrobci nedoporučují montovat ´turbíny´ s rotačními hlavicemi na rovné střechy (ani na dvouplášťové) a spoléhat se u nich na kvalitní odvětrávání bytu. Tyto ´hlavicové turbíny´ jsou vhodné jen na šikmé střechy, jelikož mají pouze komínový efekt. Nedosáhnou vyššího sacího výkonu ani s rychlostí větru, nejsou na to stavěné.

To, že je odvětrávání bytů velice důležité pro vaše zdraví, není žádná novinka. Důležité je, jak byt v bytovém domě skutečně dobře odvětrávat a nenamontovat si na dům jen drahou ´hračku´, která se bude točit ve větru bez jakékoliv podstatné funkce.

Rozdíl mezi ventilátorem a ´turbínou´ z pohledu nezávislých odborníků

Zvažujete-li umístění ventilátoru na váš bytový dům, nebo jste pořídili ´turbínu´ s rotačními hlavicemi, přečtěte si více o jejich rozdílu v těchto odborných článcích s vysvětlením problematiky bytového větrání a s uvedením, kolik je třeba odvětrat z každé místnosti:
Problematika bytového větrání
Větrání panelových domů – opatření a jejich limity
Velmi vám pomůže osvětlit celou problematiku a vybrat správný produkt, ne vyhodit naspořené peníze.
A nezapomeňte. Než se rozhodnete pro jakýkoliv produkt, řekněte si o certifikát průtoku vzduchu.

Na ceně pro vás nám záleží

Věřte, že mít na domě kvalitní, funkční a provozně nenáročný ventilátor není otázkou peněz. Cena axiálního ventilátoru AURA FAN se pohybuje od 5 000 Kč. Je možné ho na dům osadit nově nebo jím nahradit stávající nefunkční nebo nedostatečný způsob odvětrávání.


Se svými dotazy nebo se zájmem o Axiální ventilátory AURA FAN nás můžete kontaktovat na telefonu 725 103 789 (do 29. 7. 2018) nebo na emailu corra.exports@outlook.com (bez časového omezení), rádi vám zavoláme zpět.