SVJpoptavky.cz – jistota dobré nabídky pro SVJ

Vybrat kvalitního a zároveň levného dodavatele prací pro váš dům není vůbec snadný úkol. Jak se vyznat ve všech nabídkách? Která konečná cena bude nejlepší? A je ta nejlevnější nabídka skutečně nejvýhodnější? Kdo již zkoušel kvalitní řemeslníky poptat, bude se mnou souhlasit, že to skutečně není jen tak.

SVJ poptávky

Shromáždění se těžko obhajuje, proč výbor zvolil dražšího dodavatele a ne jasně nejlevnější variantu. „Ti z toho určitě něco mají!“, koluje pak domem šeptanda o úplatcích. A to není nikomu příjemné. Jenže přijímáme-li funkci ve výboru, jako bychom s ní dostali nálepku těch, co „určitě berou, protože mají příležitost“.

Řeči se vedou a voda teče, a výbory se v té záplavě internetových informací snaží vybrat mezi dodavateli někoho schopného za rozumné peníze, takového, který pracuje kvalitně a dodržuje termíny, který ve smlouvách neschovává nějakou past v podobě náhodných a předražených víceprací a zároveň se férově staví k reklamacím. Předsedové – praktici ví jistě své.

Firmy bohužel nemají na webových stránkách napsáno, zda jsou hodné nebo zlé, poctivé nebo vyčůrané. Na první pohled jsou všechny skvělé. Pátrání po dodavateli se rozšíří čtením odborných a právních magazínů, a zpovídáním kamarádů či sousedů z vedlejší ulice. Dobré reference jsou nedostatkové zboží, a tak se nakonec výbory spokojí s tím, že nenašli nic moc negativního, což si vyhodnotí jako pozitivní referenci. A to může být obvykle kámen úrazu.

Reference od SVJ na jednom místě

Jak by se vám líbilo, poptat si dodavatele jednoduše zadanou poptávkou a z došlých nabídek jen selektovat podle hodnocení dodavatelů jiných SVJ o tom, jak firma práci provedla, jak se s ní jednalo ve fázi přípravy, jaká byla komunikace, dodržování termínů a jejich celkový postoj k zakázce? Usnadnilo by vám to vaši práci? Ušetřilo by to váš čas? Zjednodušilo a zpřesnilo výběr dodavatele a zadání SVJpoptávky?

Takové aktivní reference ostatních výborů mají cenu zlata. Představujeme vám proto specializovanou službu SVJpoptavky.cz. Ta významně pomůže tomu, aby výběry dodavatelů pro SVJ a BD byly přehledné, jednoduché a transparentní jak pro výbory, tak pro shromáždění. Přeci jenom se vše platí ze společných peněz, které patří všem a nikomu zároveň. Zvýšená obezřetnost je tedy na místě.

Zadání SVJpoptávky je pro společenství zcela zdarma. Je dobré si uvědomit, že poptávky společenství nejsou pro dodavatele jen peníze, ale také odpovědnost a závazkem solidnosti. Podívejte se, jak snadno zadání SVJpoptávky funguje.

SVJpoptavky.cz mají ambici sdružovat poptávky na jedno místo a umožnit výborům hodnotit práci, přístup a celkovou spokojenost s dodavateli při řešení dané potřeby rekonstrukce, výměny správce, měřící technicky a v mnoha dalších předdefinovaných oblastech, které jsou na míru potřebám bytových domů. SVJpoptavky.cz jsou a budou pro společenství vždy zdarma. To je zase náš závazek.

Zadání SVJpoptávky – nezávazné a jednoduché

Zadání každé SVJpoptávky je nezávazné. Bude-li ve finále realizovaná, je čistě na rozhodnutí výboru, její zadání k ničemu nezavazuje. Přečtěte si všechny časté dotazy ke službě, které vám odpoví i vaše otázky.

Následující krok je již na pracovnících SVJPoptávky, kteří vše zkontrolují, ověří, vystaví a doručí potenciálním dodavatelům. Dodavatelé, kteří projeví zájem předložit nabídku, se v první fázi výboru nabídnou, respektive nabídnou svou kartu s referencemi. Pokud se výboru dodavatel líbí, umožní mu předložit nabídku s realizací a cenou. Pokud si situace žádá, může dojít ke schůzce, upřesnění informací po telefonu nebo emailu.

Jakmile výbor nabídky vyhodnotí a některý z dodavatelů odpovídá jeho požadavkům, může s dodavatelem podepsat smlouvu. Na SVJpoptavky.cz jsou k dispozici předpřipravené smlouvy, ve kterých si můžete být jistí, že v nich není žádný háček ani klička, která by mohla jednu ze stran dostat později do neplánované nebo naopak plánované výhody.

Každou SVJpoptávku uzavírá hodnocení dodavatelůVýbory jednoduchým známkováním zhodnotí, jak se k poptávce předvybraní dodavatelé chovali. Čím více hvězdiček, tím lépe dodavatel hodnocenou oblast zvládl. Hodnocení samozřejmě vidí i ostatní výbory. Je to pro ně vodítko k výběru solidní firmy s dobrým poměrem ceny a záruk.

Průkazný nástroj pro Shromáždění

Výbory si mohou vybrat nabídku nejlevnějšího dodavatele, ale mohou vybírat také dle kombinace několika faktorů. Třeba ceny + záruky. Nebo ceny + záruky + reference. Dodavatel, který má 5 hvězdiček od 20 výborů je solidní firma, která vás nenechá na holičkách. Je prověřený výbory. Zvolení takového dodavatele pak pochopí každý člen i toho nejuremcanějšího shromáždění.

Hledáte dodavatele? Zadejte svou SVJpoptavku snadno a zdarma.