Otázka v sekci Chcete se zeptat

Byt v exekuci, dražba bytu a nový majitel

Náš dům má 17 bytů, převážně v osobním vlastnictví. Jednomu majiteli bytu v r. 2007 soud rozhodl o exekuci na byt z důvodů nesplácení úvěru. Exekutorský úřad, který z počátku vůbec nereagoval na náš písemný dotaz, až po opakovaném pokusu odpověděl, že probíhá odhad ceny bytu a bude vyhlášena dražba. Koncem září tohoto roku nám byl oznámen termín dražby - 18.10.2017.
Žádali jsme Exekutorský úřad, který dražbu vyhlásil, o sdělení, kdo je novým majitelem bytu. Exekutor po opakované urgenci odpověděl, že dražba proběhla, ale my nemáme právo na sdělení, kdo se stal novým majitelem bytu, přestože jsme se přihlašovali k exekučnímu řízení jako jedni z poškozených (celých 10 let hradí naše společenství za majitele bytu náklady spojené s vytápěním a fond oprav).
Můj dotaz: Máme právo znát nového majitele bytu? Jak se máme domáhat, aby plnil své povinnosti, případně jak urgovat, aby platil. Dle našich stanov se má ohlásit u předsedy výboru a sdělit jmenovitě, kdo a kolik osob bude byt užívat. Původní majitel bytu s naším výborem vůbec nekomunikoval, nepřebíral žádné písemnosti. Připadá nám naše situace absurdní. Ztratili jsme naději, že dlužnou částku vymůžeme a rádi bychom alespoň získali nového majitele bytu, aby naše nedobrovolná "povinnost" nepokračovala. Prosíme o radu.

Jana Kotalíková

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody