Je „protipožární zařízení“ i ruční hasicí přístroj v garáži?

Dobrý den, dovolujeme si obrátit se na Vás s dotazem týkajícím se určení společných části domu v rámci společenství vlastníků. V nařízení vlády č. 366/2013 Sb., § 6 písm. f) je uvedeno, že společnými částmi domu jsou dále f) protipožární zařízení, nouzové osvětlení včetně záložních zdrojů, osvětlení společných částí. Zahrnuje prosím termín "protipožární zařízení" také přenosné hasicí přístroje umístěné v přízemních garážích domu, které jsou samostatně vymezenými jednotkami ve vlastnictví různých vlastníků? (Garáže jsou stavebně odděleny - snížené přízemí pod byty - a mají všechny samostatné vjezdy s garážovými vraty. V rámci kolaudace celého domu v roce 1994 nařídila tehdejší Okresní požární rada jejich povinné vybavení ručními hasicími přístroji.) Někteří z vlastníků garáží se totiž domáhají úhrady servisu a výměny těchto přenosných/ručních hasicích přístrojů umístěných v garážích ze společných prostředků právě na základě vymezení §6 písm. f) nař. vlády 366/2013. Předem děkujeme za odpověď.

Tomáš Hanousek