Otázka v sekci Chcete se zeptat

Kdo je vlastníkem bytového vodoměru?

Kdo je vlastníkem bytového podružného vodoměru? V Prohlášení vlastníka je uveden vodoměr jako "vybavení náležející k jednotce" a v zákoně 774/2001 §16 je uvedeno, že vlastníkem vodoměru je vlastník vodovodu. Stoupací vedení je ve vlastnictví společenství. Děkuji za odpověď.

Marek Veselý

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody

Více právních rad, návodů a užitečných informací pro SVJ si přečtete v tištěném magazínu Výbor. Předplaťte si ho už nyní a my vám ho budeme pravidelně posílat přimo do vaší schránky.

Objednat předplatné