Otázka v sekci Chcete se zeptat

Komplikace při počítání platných hlasů

Dobrý den, jsme relativně nové Společenství vlastníků a nyní připravujeme další shromáždění. Panují však určité názorové rozdíly na hlasování, resp. počítání platných hlasů. Vzhledem k tomu, že nás čeká hlasování se stanoveným potřebným %, dovoluji si zaslat následující dotaz, který snad bude zajimat i ostatní SV.
Příklad 1.:
Byt je ve SJM, musí hlasovat oba manželé? A jak postupovat, když by hlasovali rozdílně? Pokud přijde na shromáždění jen jeden z manželů, musí mít plnou moc od druhého manžela?
Příklad 2.:
Byt je ve vlastnictví dvou manželských párů (2 x SJM po 1,05 podílu), v návaznosti na příklad 1, musí oba manželské páry hlasovat stejně, aby byl platný hlas za bytovou jednotku nebo se bude počítat za každého polovina?
Příklad 3.:
Stejně jako příklad 1, ale je tam ještě samostatný vlastník. Pokud by hlasoval rozdílně nebo se nedostavil a ani by nebyla plná moc, jak se budou počítat podíly? SJM podíl 0,90 a vlastník 0,90.
Příklad 4.:
Byt vlastní 2 samostatní vlastníci, každý s podílem 0,85. Pokud se 1 nedostaví a ani nebude plná moc, jak se budou započítávat podíly?

Tomáš Olexa

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody