Otázka v sekci Chcete se zeptat

Může shromáždění vlastníků rozhodnout o jiné odchylce pro rozúčtování tepla?

Nová pravidla pro rozúčtování tepla stanoví, že…”Stanovena povinnost provádět korekce maximální odchylky od průměrné spotřeby na m2 ZPP -20 % / +100 % (dříve korekce dle Vyhl. 372/2001 Sb. §4 odst. 4 vyhl. +/- 40 %)".
Nově ani se 100% souhlasem všech vlastníků či uživatelů bytů nelze provádění korekcí zrušit.

Proto se ptám, může shromáždění vlastníků nadpoloviční (nebo jakou) většinou hlasů rozhodnout o jiné odchylce v rozmezí -20 % / +100 %? Např. -20%/+30 %?

Tomáš Ullrich

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody

Více právních rad, návodů a užitečných informací pro SVJ si přečtete v tištěném magazínu Výbor. Předplaťte si ho už nyní a my vám ho budeme pravidelně posílat přimo do vaší schránky.

Objednat předplatné
Zadat dotaz

Chcete se zeptat?

close-form