Otázka v sekci Chcete se zeptat

Může SVJ vlastnit byt?

Dobrý den, zajímal by mne výklad §1195 OZ, zda SVJ může vlastnit byt. Dle mých informací je tato možnost přípustná. Členem našeho SVJ je Sdružení, které původně dům privatizovalo a koupilo ty byty, které nechtěli majitelé koupit. Nyní bychom rádi Sdružení zrušili a byty převedli do majetku SVJ. Za odpověď děkuji.

Jan Heřmánek

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody

Magazín Výbor září 2018

Více právních rad, návodů a užitečných informací pro SVJ si přečtete v tištěném magazínu Výbor. Předplaťte si ho už nyní a my vám ho budeme pravidelně posílat přimo do vaší schránky.

Objednat předplatné
Zadat dotaz

Chcete se zeptat?

close-form