Otázka v sekci Chcete se zeptat

Oprava balkonu – hradí SVJ nebo vlastník?

Pokud bytový dům, resp. prohlášení vlastníka vzniklo dle Zákona č. 72/1994 Sb., tak dle NOZ je třeba aplikovat paragraf § 3063 i na další jednotky. Z toho vyplývá, že prohlášení vlastníka se nijak nemění a je třeba uplatňovat původní podobu rozdělení. Tzn. pokud byl byt zapsán vč. balkónu, tak i nyní se tak na něj nahlíží a balkón je součástí bytu. Jak tedy postupovat v tomto případě?

Jindřich Gloser

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody

Více právních rad, návodů a užitečných informací pro SVJ si přečtete v tištěném magazínu Výbor. Předplaťte si ho už nyní a my vám ho budeme pravidelně posílat přimo do vaší schránky.

Objednat předplatné