Otázka v sekci Chcete se zeptat

Parkování na soukromém pozemku SVJ cizími lidmi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jeden problém, který řešíme v našem SVJ neúspěšně již 3 roky. Jde o parkování na našem pozemku (zapsán v katastru jako náš majetek), kde máme vyznačené parkoviště. Parkují tam cizí lidé, bohužel hlavně ze sousedního domu, který má sice také svoje parkoviště, ale je dále než naše. Parkoviště jsme řádně označili, pro členy našeho SVJ máme i parkovací karty. Se sousedním domem jsme vedli několik jednání, bez výsledku. Ti slušní sice parkují již na parkovišti jejich SVJ, ti méně sluší používají naše parkoviště dál. Požádali jsme o pomoc i Polici ČR. Ti sice poměrně ochotně přijedou, přestupek zdokumentují, a protože jde o soukromý pozemek, tak dokumentaci předají přestupkové komisi MÚ k vyřešení. Ta jej již několikrát projednala a poté odložila s výsledkem, že se přestupek nestal.
Pro úplnost ještě dodávám, že oplotit parkoviště dost dobře nejde, vybavit jej závorou rovněž ne (je nutný nepřetržitý přístup popelářů, sanitek, hasičů, pošty a dalších veřejných služeb).
Můj dotaz tedy je, zda existuje nějaké právně správné řešení tak, aby pokud již někdo poruší a ignoruje všechny značky, včetně slušného chování, byl alespoň postižitelný? Děkuji za pomoc.

Pavel Fiala

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody