Kdo platí výměnu ventilu na vodu v bytě?

Vážení, majitel jednoho bytu si chce nechat vyměnit ventil na vodu a je přesvědčen, že náklady hradí SVJ. Já se domnívám, že podle Nařízení vlády č. 366/2013 Sb, §6d si toto hradí on. Každý té větě rozumíme jinak a nemůžeme se dohodnout. V jednotlivých bytech jsou nainstalovaná měřidla a ventily na uzávěr vody v bytě. Prosím o právní výklad. Děkuji.

Václava Suchá