Otázka v sekci Chcete se zeptat

Zápůjčka sušárny

Dobrý den, jeden z členů výboru SVJ si zapůjčil se souhlasem výboru SVJ společný prostor - sušárnu, kterou nyní používá jako sklad zboží pro své podnikání. Výbor plánuje svolat shromáždění až na konec dubna příštího roku, kde chce nechat odsouhlasit dotyčnému smlouvu o pronájmu sušárny na dobu 10 let s opcí. Otázky :
1) Je k takové zápůjčce bez souhlasu shromáždění výbor kompetentní (naše stanovy zápůjčku neřeší)?
2) Bude ke schválení smlouvy o pronájmu stačit souhlas 2/3 všech vlastníků (§ 1129 NOZ) nebo se jedná o případ zatížení společné věci (§ 1132 NOZ) a bude nutný souhlas všech vlastníků?

Pavel Wonka

Tento dotaz byl už možná zodpovězený v sekci Rady a návody

Více právních rad, návodů a užitečných informací pro SVJ si přečtete v tištěném magazínu Výbor. Předplaťte si ho už nyní a my vám ho budeme pravidelně posílat přimo do vaší schránky.

Objednat předplatné
Zadat dotaz

Chcete se zeptat?

close-form