Erotický privát v bytovém domě. Co s tím!?

Začali jste mít podezření, že máte v domě veřejný byt, kde se provozují erotické služby? Vadí nám, že se domem neustále potulují sexuchtiví zákazníci a linou se podezřelé zvuky? Erotických privátů skrytých v bytových domech jsou stovky. Že vám to není po chuti?

Erotický privát v bytovém domě

Erotický klub je už skoro přežitek, klienti dávají přednost službám na privátech. Přesně tento problém řešil červnový díl pořadu 168 hodin na ČT1. Na právní radu se reportéři ptali i Mgr. Michala Klusáka ze specializované právní firmy Klusák Advokátní Kancelář – Law Firm. Reportáž z pořadu i rozšířené rady Mgr. Klusáka, jak takovou nepříjemnost v domě řešit, vám teď přinášíme.

Parazitující podnikání a vaše bezmoc

Co chvíli před vchodem domu postává muž. Z bytu v domě si pro něj přijede slečna, která ho doprovodí nahoru, a po čase zase zpět ke vchodu. To se opakuje několikrát denně, protože v privátu takto fungují 2–3 slečny. I takový scénář můžete vidět třeba ve vašem domě.

Hodinová sazba podobných slečen se pohybuje kolem 1200 Kč. Ovšem zvýšenou spotřebu energií a teplé vody, která se v domě z výše zmíněné reportáže reportáže vyšplhala až na 4 násobek běžné spotřeby, platí všichni obyvatelé domu.

Nenápadný trend rozšiřování sexuálních služeb do privátních bytů nastal po ekonomické krizi. Na privátech si prostitutky vydělají až 2x tolik oproti klubu, mnoha ženám poskytování erotických služeb ve svém bytě zlepšuje finanční situaci. Jenže voďte děti denně ze školy a vysvětlujte, proč je v domě najednou tolik cizích lidí.

Jaké jsou možnosti řešení?

Co člověk dělá za zdmi bytu je podle zákona jeho věc. Zákon už ale méně pamatuje na ty, kteří s ním sdílejí zbytek domu. Jednou z možností, jak ukázat svou nelibost, je podat udání na živnostenský, stavební či bytový úřad. To může provozování privátu znepříjemnit a možná na čas utlumit.

„Obecně vzato existuje postup dle soukromého práva (tj. bez asistence orgánů veřejné moci) a dle veřejného práva (tj. za asistence orgánů veřejné moci),“ říká Mgr. Klusák právní firmy Klusák Advokátní Kancelář – Law Firm. „Problém je samozřejmě v tom, že ona slečna zřejmě nepřizná, že v bytě provozuje privát, ale že se jedná o běžné návštěvy, a sex ve vlastním bytě (byť každý den s někým jiným) není (bohudík) sám o sobě trestným činem ani přestupkem,“ dodává a uvádí několik cest, jak postupovat v konkrétních případech…

Přečtěte si celý článek v čísle 3/2016. Stáhnout si ho můžete přímo zde.