Zástupci ERÚ se chystají na další setkání s občany v regionech

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková společně s dalšími představiteli úřadu zodpoví občanům dotazy týkající se změny tarifního systému. Odborníci na práva spotřebitelů zároveň budou občany informovat o ochraně koncových zákazníků v oblasti energetiky – budou je také varovat před nekalými praktikami některých podomních prodejců. Součástí všech setkání je otevřená diskuse nejen nad představenými tématy.

Návrh nové tarifní struktury

Přestože nová tarifní struktura nebude od příštího roku zavedena, chceme se seznámit s názory občanů a chceme jim také vysvětlit, proč je potřeba změny zavést. Energetická síť v posledních 10 letech prošla změnou a my Vám budeme prezentovat, jaké by byly dopady pro koncového spotřebitele, kdyby se žádná změna v tarifech nekonala.

Ochrana spotřebitele v oblasti energetiky

ERÚ v poslední době obdržel řadu stížností spotřebitelů, zvláště seniorů, týkajících se praktik a jednání některých zástupců obchodníků s energiemi (elektřina a plyn). Na základě zkušeností získaných při řešení podnětů spotřebitelů lze konstatovat, že někteří podomní prodejci energií mají odborná proškolení, jak přesvědčit, nebo přesněji zmanipulovat spotřebitele k uzavření smlouvy o změně dodavatele energií. Využívají nejrůznějších triků, psychologických fíglů a metod, dokonce i zfalšování podpisu spotřebitele.

Chcete-li se vyhnout problémům se změnou dodavatele energií, doporučujeme si přijít poslechnout rady odborníků na ochranu spotřebitele, kteří Vám na praktických příkladech předvedou jak nenaletět podvodným podomním prodejcům.

Diskutujte s námi ve Vašem městě

Posledním bodem každého setkání bude otevřená diskuze s občany, kde se budou moci zeptat na otázky týkající se energetiky či ochrany spotřebitele. Kde se s námi můžete setkat? Květnové a červnové setkání ERÚ s občany jsou naplánována ve městech Tábor, Olomouc, Hradec Králové, Liberec, Karviná, Havířov, Přerov, Prostějov, Brno a Praha.

Aktualizované termíny setkání ERÚ s občany v uvedených městech naleznete na webových stránkách úřadu www.eru.cz.