Poptáváte dodavatele? Zkuste to nově a efektivně!

Jedním z náročnějších momentů pro všechny výbory bytových domů bývá, když musí vybrat nového dodavatele služeb. Ať už jde o jednorázovou spolupráci v rámci renovací nebo revizí, nebo o dlouhodobou, hledá-li např. správce nebo pravidelný úklid, neobejde se to bez otázky: Kde a koho najít.

Kontakt na spolehlivou firmu a řemeslníky, kteří jsou šikovní, u práce přemýšlí, můžete se na ně spolehnout a ještě mají čas, se dnes v nadsázce platí zlatem. Takové vám buď musí někdo doporučit, nebo je hodiny a hodiny hledáte na internetu, probíráte se referencemi a jejich realizovanými zakázkami a modlíte se, abyste si sedli s termínem. Co si budeme povídat, auto na opravu také nezavezete do prvního servisu, ale prověříte si, co o něm píší zákazníci. Jak by se vám líbilo, zadat svou poptávku jednoduše na web, kam si pro zakázky chodí firmy, nabízející své služby SVJ?

Nechte firmy pracovat za vás

Rádi bychom vám tímto představili zkušenosti výborů s webem SVJpoptavky.cz. Pokud si tam jako SVJ zadáte poptávku na skutečně jakoukoliv zakázku, z druhé strany se na ni dívají firmy, které ji umí zrealizovat. Požadavkům se meze nekladou, hledat můžete od dodavatele velké rekonstrukce v řádech milionů až po malíře, správce nebo zedníka, který vám postaví přístřešek na kontejnery za několik tisíc.

U poptávky každá firma vidí, v jakém městě vaše SVJ je, odhadovanou částku za realizaci a termín, do kdy chcete být kontaktováni s nabídkou. Firmy zároveň od SVJ získávají hodnocení hned v několika kategoriích, díky kterým si je budete moci ověřit. Nezapomeňte tedy ani vy po realizaci firmu ohodnotit, pomůžete tím ostatním SVJ.

„Dovedeme si představit, že vybírání dodavatelů může být otravná a zdlouhavá práce,“ vysvětluje vznik SVJpoptavky.cz Roman Koreňovský. „Náš cíl je výborům ulehčit jejich práci a pomoci jim najít skutečně kvalitní dodavatele. I proto z naší strany zároveň dodavatele aktivně  vyhledáváme a spojujeme je s poptávkami SVJ. Naši operátoři co nejpřesněji poptávku zanalyzují a pro každou vybírají vhodného dodavatele,” vysvětluje druhý proaktivní přístup, jak se nabídky firem k poptávajícím také dostanou.

Dostatek nabídek pro porovnání

SVJpoptávky.cz tedy fungují jako jakýsi „automat“ na sběr dodavatelů, ze kterých si SVJ následně může vybírat.  „To, co musím skutečně vyzdvihnout, je, že nám tento způsob výběru šetří čas,“ podělil se s námi o svou zkušenost Pavel Veselý. „Ve výboru jsme tři. Dva máme svá stálá zaměstnání a domu se tedy věnujeme po večerech, třetí kolega je pán v důchodu, který sice má na spoustu věcí moderní názor, ale vyhledávání na internetu mu je cizí. A my dva, popravdě řečeno, nemáme času nazbyt, takže když za nás nějaký systém může udělat první předvýběr firem, je to pro nás obrovská pomoc.“

Takto získané nabídky pak můžete porovnat s firmami, které vám dozajista nabídne i vaše správcovská společnost. Uděláte si alespoň obrázek o ceně, době dodání, ale i způsobu komunikace a realizace  firem ´z venku´ a zjistíte, zda vás váš správce nebere případně na hůl nebo rovnou na provizi z realizace.

„Když jsme zadávali první poptávku na zasklení lodžií, nevěděli jsme pořádně, jakou reakci můžeme čekat,“ popisuje svou zkušenost Josef Hrdina. „Možná i proto jsme se moc ´nepárali´ s přesným zadáním, ale poptávku na SVJpoptavky.cz napsali dost obecně. To, co jsme tam nenapsali, jsme firmám následně upřesnili v prvním hovoru. Samy si řekly, jaká data potřebují, nemuseli jsme tedy dopředu nic vymýšlet.“

A to je přesně cílem SVJpoptavky.cz – šetřit čas a zjednodušit práci tím, že se propojí dvě strany, které si mají vzájemně co nabídnout. Je to jako v životě. Přejeme webu SVJpoptavky.cz, ať jim mezi zákazníky a dodavateli funguje ta správná ´chemie´, a ať se ukáže, že dobrých řemeslníků a dodavatelských firem, které fungují ke spokojenosti zákazníků, je stále dost.

ČTĚTE TAKÉ: NOVELA OSŘ 291/2017: 10 % z dražby neplatiče nově blokováno pro SVJ